Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Mechanika

W ramach naszej działalności w zakresie mechanika oferujmy następujące usługi:

 • diagnostyka komputerowa
 • wymiana klocków i elementów podwozia
 • geometria kół
 • wymiana płynów

W chwili obecnej powyższe usługi są świadczone przy ulicy Staszica 11a.
W styczniu 2014 roku serwis zostanie przeniesiony na Plac Piastowski 17 - hala byłej szwalni Boniteksu. 
W celu uzgodnienia termunu prosimy o kontakt telefoniczny:    K: +48 0 602 514 006        T: +48 75 644 86 67

Geometria kół

Źle ustawiona „geometria” kół może być niebezpieczna dla jazdy, a w najlepszym przypadku będzie niszczyć niektóre elementy samochodu. Chociaż nie jest to obowiązkowe, warto czasami dokonać pełnej kontroli kątów zawieszenia kół. 

Ustawienie geometrii kół ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, sterowalność auta, jego stabilność i szybkość zużycia ogumienia.

 geometria
Koła przednie 
Najważniejsza jest zbieżność i kąt pochylenia kół przednich, ponieważ na naszych wyboistych i dziurawych drogach najłatwiej ulegają rozregulowaniu. W naszej rzeczywistości należałoby sprawdzać „geometrię” kół przednich przed rozpoczęciem każdego sezonu letniego. Przy zakupie używanego samochodu należy to zrobić od razu. Najpierw jednak trzeba sprawdzić i wyeliminować luzy w zawieszeniu, a potem dopiero sprawdzamy geometrię". Jest to niewielki wydatek, a właściwa "geometria" kół przednich poprawi bezpieczeństwo jazdy i uchroni przed przyspieszonym zużyciem opon.
 
Cztery kąty 
Najważniejsze w geometrii są cztery wartości: kąt pochylenia kół, kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy oraz zbieżność kół. Jeżeli ustawienie kół jest niewłaściwe, następuje wówczas szybkie, nierównomierne zużywanie się ogumienia. Pochylenie i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy decyduje natomiast o stabilności samochodu w czasie jazdy, wpływa bowiem na jego sterowalność. Nieprawidłowe wyprzedzenie sworznia zwrotnicy powoduje niestabilność auta w czasie jazdy. Właściwa zbieżność kół zapewnia uniknięcie poślizgu bocznego, poprawia w ogóle stabilność kierowania oraz zapobiega nadmiernemu zużyciu ogumienia.
 
Sprawdzaj co roku 
Zawsze przed zakupem używanego samochodu radzimy sprawdzić „geometrię” oraz rutynowo raz w roku przed rozpoczęciem sezonu letniego. Geometrię sprawdzamy w wyspecjalizowanym, wyposażonym w odpowiedni sprzęt warsztacie. Jest to niewielki wydatek, ale wart poniesienia, ponieważ ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Oferujemy geometrię kół 3D wykonywaną zaawansowanym technologicznie urządzeniem pomiarowym Hofmann. Ustawianie zbieżności kół i osi jezdnych auta w technologii trójwymiarowego modelowania zapewnia prosty, szybki (poniżej 5 minut), niezawodny i stabilny pomiar w kompletnie bezkablowym systemie.

Klient ma możliwość obserwowania pracy mechanika przy regulacji geometrii i wyświetlanych na bieżąco kątów na ekranie udostępnionym w biurze serwisu. Na jednym ekranie można śledzić aż 32 parametry, a dodatkowo automatyczne porównanie kątów zmierzonych z danymi producenta. Hofmann dokona precyzyjnego pomiaru wszystkich kątów poziomych i pionowych a ponadto rozstawu osi i kół oraz obwodu kół.

 

Diagnostyka komputerowa

Z roku na rok technologia wyposarzenia samochodów staje się co raz bardziej skomplikowana. Zlokalizowanie usterek lub wadliwych elementów jest niemal niemożliwe bez diagnostyki komputerowej. Zainwestowaliśmy w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny w celu najtrafniejszego zlokalizowania usterek w ciągle zmieniajacej się technologii pojazdów. 

diagnostyka_joryc

Oferujemy komputerową diagnostykę usterek w samochodach wszystkich marek. Profesjonalnie przetestujemy niemal każdy samochód i dzięki pracy na testerach najnowszej generacji fachowo określimy rodzaj awarii. Usługę wykonujemy solidnie, fachowo i w bardzo dobrej cenie. Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług prosimy o kontakt.
Przy pomocy Testerów można zdiagnozować wszystkie systemy znajdujące się w samochodzie, dzięki temu można bardzo szybko wykryć usterkę.

Dzięki podłączeniu do komputera można m.in.:

 • kasować kody usterek (AIR BAG, ABS, IMMOBILAIZER, SILNIK, ITD.),
 • dokonać inspekcji olejowych zarówno ze stałym przedziałem okresowym, jak i ze zmiennym przedziałem okresowym,
 • podglądać parametry samochodu podczas jazdy (silnik, ciśnienie doładowania, czasy wtrysków, temperaturę, przepływomierz, wskaźniki, itp.)
 • adaptować nowe elementy w samochodzie (kąt wtrysku, przepustnica, regulacja obrotów i zapłonu itd.)
 • testować podzespoły i kalkulatory
 • kodować kalkulatory
 • testować poduszki powietrzne
 •  


  ©infini.to 2009
  RSS
  Pozycjonowanie wykonuje Interface Poland Sp. z o.o. KRD Rzetelna Firma